Сила читання, або читаємо не лише задля розваги

Читання — це ж не лише для задоволення чи розваги. Іноді доводиться глибоко аналізувати рядки, повторно перечитувати речення. Саме до цієї думки спонукає книга японського письменника Нацукава Сосуке «Кіт, що рятував книжки». Це міжнародний бестселер створений для справжнього книголюба. Тут описана історія про вдячність, емпатію і пошук свого шляху.

Книга і її автор потрапили в об`єктив другого випуску методичної бібліотерапевтичної закладки серії «Простір спокійної книги»…

Нацукава Сосуке. Кіт, що рятував книжки : повість / пер. з англ. Наталія Валевська; іл. Мар`яна Микитюк. – Київ : Наш Формат, 2024. – 176 с. : іл.

«Книжки мають величезну силу», – говорив дідусь. Але що це насправді за сила? Старшокласник Рінтаро цього не знав. Та й запитувати вже немає в кого: дідусь відійшов у засвіти, залишивши по собі добру пам`ять та букіністичну книгарню «Книги Нацукі»… Хлопець ніяк не скидається на супергероя: відлюдькуватий, блідий, худорлявий, у товстих окулярах. Але в нього є одна суперсила — щира любов до книжок. Вони йому і за рідних, і за друзів, але тримати збиткову крамницю – чи ж це не марнувати життя? Перед юнаком постає питання, як жити далі і що, власне, для нього є важливим. Обставини підштовхують продати книгарню, але тут починаються дивні пригоди, в яких супроводжує героя Смугастий Тигр – кіт, що розмовляє і щоразу виникає нізвідки. Рінтаро з новим компаньйоном рушає на порятунок книг від недбайливих власників… Чотири лабіринти, в які потрапляє юнак, спонукають замислитись над важливістю книг і читання у житті людини. Хто ж справжній книголюб? Той, що накопичив багато і зачинив за склом, чи той, хто скоротив зміст книги до одного речення (для швидкого читання), а може варто читати тільки найпопулярніше? І взагалі в чому ж сила книжок? Ці подорожі Рінтаро відкривають і справжнє його оточення – людей, які поряд. Юнак вперше відчуває відповідальність і певні симпатії до дівчини Сайо – старости в школі, до тітоньки, яка турбується про майбутнє хлопця. Протягом усієї історії він набуває впевненості і в цьому важливе місце належить Книзі. І головне – сила книжок у тому, що вони вчать нас турбуватися про інших, тобто вчать нас бути ЛЮДЬМИ.

 

«Це (книжки) — вічні історії, такі сильні, що пережили не одне століття. Читай багато таких книжок, і вони стануть тобі друзями. Вони надихатимуть і підтримуватимуть тебе», – порада з книги Сосуке Нацукава «Кіт, що рятував книжки». Сьогодні, коли побут змушує настільки зосереджуватися на собі, що ми інколи перестаємо думати про інших. Коли людина втрачає серце, вона більше не здатна відчувати біль іншої людини. Вона бреше, завдає іншим болю, використовує слабших як сходинки вперед. Вона взагалі перестає відчувати. Світ нині переповнений такими людьми. Але як сказано в цій книзі: книга має душу, тож нехай ті душі будуть прекрасні та змінюють людей на краще. Отож, запрошуємо до зворушливої історії про силу читання, книжкові світи, кохання, цінності, пошук ідентичності й віднайдену сміливість.

Опубліковано 05.07.2024